Beïnvloede dieren
Schuilhutfotografie
Slovenië
Waterral, Rallus aquaticus
In het riet bij een van de plassen was een voerplekje gemaakt waar o.a. de Waterral met 3 kleintjes gretig op af kwam. In plaats van met het drijfhutje de plas op te gaan konden we dus desgewenst ook om de beurt plaats nemen bij die voerplek.
Dat was een bijzondere ervaring, je zit in je tentje helemaal verstopt tussen het hoge riet en ziet de vogels als Waterhoen, Waterral en Woudaapje daar rustig rondscharrelen, je zit helemaal in hun wereld.
- Aperture: f/3.5
- Copyright: Loes Belovics
- Camera: ILCE-1M2
- Credit: Loes Belovics
- Shutter speed: 1/2000s
- ISO: 5000
- Photo taken: 15 August, 2026 16:35:54
- Exposure bias: 0/10EV
- Flash fired: No
- Focal length: 4000/10mm
Reacties
Volgens mij heb je het wel naar de zin gehad in Slovenië. Wat weer ontzettend leuke foto Loes. Het kleine ralletje heel mooi scherp en de oudere vogel, koppie scherp maar de rest van het lijfje iets in de beweging. Kan me voorstellen als je er zo dichtbij zit dat je het gevoel hebt dat je er bij hoort. Fraai licht ook in de achtergrond. Weer een knappe opname, mooi gefotografeerd.
Wat een plek moet dat geweest zijn, Loes! Ik vermoed dat je helemaal mee opgegaan bent in de wereld van de vogels die het gebied vertegenwoordigden? Een mooi verhalend beeld van zorgen voor en grootbrengen!
Wat een heerlijke plaat van ouder met kuiken!
Heel mooi moment Loes!!
Snap alleen die hoge ISO en sluitertijd niet goed,
Gr. Fons
Dank voor je fijne reactie Fons. Over de iso en sluitertijd: Het lijkt natuurlijk alsof waterral en pulletje hier rustig poseren, maar ze waren constant in beweging en vooral de pulletjes renden alle kanten uit. dus daarom veiligheidshalve gekozen voor korte sluitertijd. Het plekje was donker met aan alle kanten hoog riet. Dus ja, hoge iso tot gevolg, maar wetende tot hoever ik ongeveer kon gaan heb ik me daar geen zorgen over gemaakt, iso 5000 was goed te doen.
Groet Loes
Wat een bijzondere reis heb je gemaakt, Loes. En wat een prachtige foto's heeft het opgeleverd. Dit is weer eentje van een reeks.
Als ik het goed begrijp heb je bij ISO 5000 geen hulp nodig gehad!
Gr. Fons
Belichting was goed en ik hoefde niet veel te croppen, ruis viel dus mee, maar niettemin in LR wel wat ruisverwijdering toegepast, dat vond ik toch wel nodig.
Aha Loes, dus toch! Fotografeer zelf wat de camera aankan en heb dus geen ruis programma nodig.
Weet dan zeker dat mijn scherpte en details niet worden aangetast. Ben ook geen fan van hele gladde foto's maar dat wist je denk ik al.
Gr. Fons
Lijkt mij inderdaad een vreemde maar mooie ervaring.
En wat een mooi liefelijk tafereel heb je kunnen vastleggen. Een prachtige foto. Leuk, die grote poten van het jonkie!!
Wat een mooie interactie tussen moeder en kind en lief dat ze dat even op dit boomstammetje wilden doen voor je. Je kunt je nu nog niet voorstrllen dat het pulletje straks ook van die mooie kleuren krijgt. Is dat kale plekje op het koppie een wondje of heb en ze dat allemaal?
Dank voor je fijne reactie Erno. Dat plekje op de kop is kaal, dat hadden ze allemaal in meer of mindere mate.